2012 ligt inmiddels achter ons, maar hebben alle reden om er nog even op terug te blikken! Met maar liefst 3 tentoonstellingen naar aanleiding van ons 90-jarig jubileum, was immers een bijzonder jaar voor ons. De buitententoonstelling Door Leidse Ogen was uniek voor de LAFV en trok veel belangstelling van winkelend publiek en fotografieliefhebbers. De kleinere zusjes 1922 en NU en 90-jarige Leidenaren deden er echter allerminst voor onder. Jong en oud genoten ervan, en de reacties waren enthousiast. Een kleine greep uit het gastenboek in het RAP Architectuurcentrum:
* Mooie expositities! Mijn complimenten voor de LAFV-ers!
* Zeer inspirerend! Originele aanpak van jullie jubileum. Gefeliciteerd!
* Leuke expositie. ook de buitenfoto’s op goede locaties. De moeite waard!
* Wat een creativiteit en kwaliteit!
Want, zoals wethouder Jan Jaap de Haan bij de opening van Door Leidse Ogen zei:
Fotografie is zeggingskracht. Het bereik en de creativiteit van de amateurfotografie hebben enorm gewonnen, en daarmee is het echt kunst geworden. De kunst is immers niet wat het ís, kunst is wat het dóet!
Aandacht was er genoeg, met ca. 20 artikelen in het o.a. het Leidsch Dagblad, het blad Leven, de LOS, het Mededelingenblad van de HVOL en het blad In Beeld van de Fotobond. Daarnaast waren er 3 radio-interviews en een item op Unity-TV. Bij de opening van 90-jarige Leidenaren zijn opnames gemaakt voor Labyrint (zie Uitzending Gemist) en door de Omroep MAX (uitzenddatum nog onbekend).
De tentoonstellingen zijn dan wel inmiddels niet meer in de stad te zien, ze leven in andere vorm nog voort. Er zijn 2 boeken en een kalender verschenen, en Door Leidse Ogen en 1922 en NU kunnen nog digitaal worden geraadpleegd via de app Leiden Mobiel. Het winnende portret van de 90-jarige mevrouw Lenie Baart door Henk Aschman, tot slot, prijkt prominent op de website en het wervingsmateriaal van Leyden Academy on Vitality and Ageing, als hun ‘gezicht’ van 2013.
Ook digitaal heeft de LAFV zich in 2012 goed op de kaart gezet. Er is een Facebookpagina met inmiddels meer dan 100 likes, een Twitteraccount met meer dan 60 volgers, en niet in de laatste plaats is de website in een nieuw jasje gestoken.
Tot slot nog een dankwoord aan iedereen die deze tentoonstellingen mede mogelijk heeft gemaakt: De ca. 25 sponsors, de organisatie en curatoren, en niet in de laatste plaats de vele vrijwilligers van de LAFV die noest hebben gewerkt!





















