LAFV behaalt 25e plaats bij Bondsfotowedstrijd 2015

Met 198 punten heeft de LAFV een verdienstelijke gedeelde 25e plaats gehaald bij de Bondsfotowedstrijd 2015. Dat is de hoogste score van tenminste de afgelopen 5 jaar! Topscorer dit jaar is Khalid Zerrou met zijn skyline van Maastricht, die met 22 punten net buiten de stickers viel.

De Bondsfotowedstrijd is een landelijke wedstrijd voor fotoclubs, georganiseerd door de overkoepelende Fotobond. Er deden 189 clubs uit het hele land mee, met in totaal 1889 foto’s. Als winnaar kwam Fotokollektief Zuid-Limburg uit de bus, met 222 punten (waaronder 3 zilveren en 3 bronzen stickers).

Khalid Zerrou: 22 punten, 40e plaats

De bespreking vond plaats op het paradijselijke Landgoed Zonnestraal in Hilversum, waar het op deze zonnige zondag goed toeven was. Veel mensen hadden hun camera meegenomen en gebruikten de tijd tussen en na de besprekingen om de bijzondere architectuur en het omringende bos van dit voormalige sanatorium vast te leggen.

Ton Meerman deed het woord en gaf aan dat de jury op zoek was geweest naar foto’s die intrigeren en waar je over na gaat denken. Ook de moeite die de fotograaf heeft gedaan om het beeld te creëren speelde mee bij het oordeel. Dit is ook terug te lezen in het juryrapport. Bij de winnaars zaten dan ook dit jaar veel conceptuele beelden met bijzondere technieken of een flinke nabewerking, iets wat bij de LAFV minder in zwang is.